تشریح مغز انسان در چهارمین کنگره بین المللی علوم اعصاب پایه و بالینی

«هوش مصنوعی» منتشر می شود
2015-12-19
اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشوردرباره تاریخ ثبت ‌نام آزمون ورودی دوره دکتری (نیمه‌متمرکز Ph.D) سال ۱۳۹۵
2015-12-21

تشریح مغز انسان در چهارمین کنگره بین المللی علوم اعصاب پایه و بالینی

تشریح مغز انسان در کارگاهی با عنوان ‘تشریح مغز تازه و واقعی انسان’ در چهارمین کنگره بین المللی علوم اعصاب پایه و بالینی با حضور اساتید و صاحب نظران داخلی و خارجی حوزه علوم اعصاب و علوم شناختی انجام می شود.

به گزارش گروه علمی ایرنا از دبیرخانه چهارمین کنگره بین المللی علوم اعصاب پایه و بالینی، دکتر بهرام تیموری عضو کمیته دانشجویی این کنگره اظهار کرد: در این کارگاه، ضمن آناتومی مغز واقعی انسان، کارکرد هر بخش از مغز توسط متخصصان توضیح داده می شود.
وی همچنین به برگزاری ‘Stand up علوم اعصاب’ برای بررسی کمدی، طنز و خنده از نظر علوم اعصاب، اشاره کرد و گفت: این برنامه توسط نوروساینتیست های جوان در بعدازظهر روز دوم کنگره علوم اعصاب (سوم دی ماه) برگزار خواهد شد.
تیموری افزود: برگزاری کارگاه ‘کمیته محصول قابل ارائه به بازار در حوزه علوم اعصاب’، از دیگر برنامه های کمیته دانشجویی کنگره علوم اعصاب است که مباحث آن در ادامه برنامه
‘نوروویکند’، به چگونگی کاربرد تحقیقات در زندگی روزمره مردم می پردازد.
وی ادامه داد: در این کارگاه این مساله بررسی می شود که آیا محصولی را می توان در حوزه علوم اعصاب تولید کرد و یا علوم اعصاب فقط در چارچوب آزمایشگاه است.
نوروویکند (Neuroscientists Weekend) ، رویدادی است در گروه استارتاپ ویکندها و هدف آن، گردهم آوردن تمام علاقمندان و ایده پردازان حوزه علوم اعصاب برای ایده پردازی، تشکیل تیم و عملی کردن یک طرح کاربردی، قابل اجرا و سودآور (توسط تیم) است.
نوروویکند با شعار No Talk, All Action، بر آن است تا پروژه های نوروساینس را از آزمایشگاه به صنعت و زندگی افراد عادی جامعه وارد کند. چراکه یکی از اشکالات حوزه نوروساینس که باعث می شود نتوان به عنوان یک شغل به آن نگاه کرد، درآمدزا و کاربردی نبودن آن است.
توجه به این مهم و پرورش خلاقیت و نگاه جامعه محور می تواند این رشته کاربردی را از بستر دانشگاه و آزمایشگاه به جامعه وارد و علاوه بر پوشش دادن نیازهای جامعه آن را درآمدزا و کاربردی کند.
تیموری یادآور شد: کمیته دانشجویی با پشتیبانی و حمایت انجمن علوم اعصاب ایران و مرکز تحقیقات سلولی مولکولی دانشگاه علوم پزشکی ایران، در چهارمین کنگره بین المللی علوم اعصاب پایه و بالینی فعالیت می کند.
۸۰۰ مقاله منتخب از میان مقالات رسیده به چهارمین کنگره بین المللی علوم اعصاب پایه و بالینی، در مدت سه روز برگزاری این کنگره به صورت سخنرانی و پوستر در دو سطح پایه و بالینی به متخصصان و کارشناسان شرکت کننده ارائه خواهد شد.
سلول های بنیادی عصبی، صرع، اختلالات تکاملی، نقشه برداری مغز، رشد و تکامل کودکان، فلسفه ذهن، علوم اعصاب شناختی و توانبخشی عصبی از جمله محورهای مورد بحث در این کنگره است.
چهارمین کنگره علوم اعصاب پایه و بالینی، از پنج تا ۵/۱۶ امتیاز بازآموزی برای کارشناسان و متخصصان شرکت کننده در رشته های مختلف علوم پزشکی برخوردار است.
این کنگره به همت دانشگاه علوم پزشکی ایران و با همکاری انجمن علوم اعصاب ایران، دانشگاه های علوم پزشکی شهید بهشتی، تهران، کرمان، شیراز، دانشگاه تربیت مدرس، موسسه رویان و با حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی در روزهای دوم تا چهارم دی ماه در مرکز همایش های رازی برگزار می شود.
در این کنگره ۱۰ نفر از اساتید و صاحبنظران خارجی حوزه علوم اعصاب و علوم شناختی، از کشورهای کره جنوبی، چین، فرانسه، ایتالیا، انگلیس و آلمان شرکت خواهند داشت.
منبع: ایرنا

شبکه اطلاع رسانی نواندیشان آویژه
@Avizhehchannel
ارتباط با مدیر کانال
@Avizhehcenter
آخرین اخبارکارگاه و همایش داخلی وخارجی

کانال تلگرام نواندیشان آویژه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *