نشست خبری پانزدهمین کنگره مغزو اعصاب در مرکز طبی کودکان برگزارشد

دبیر کنگره مغزو اعصاب کودکان گفت: پانزدهمین کنگره مغز و اعصاب کودکان ایران , همایش پرستاری۱۴ الی ۱۶ بهمن ماه در مرکز طبی کودکان برگزار می شود.

اشرفی دبیر کنگره مغزو اعصاب کودکان در نشست خبری پانزدهمین کنگره مغزو اعصاب ادامه داد:بررسی همه موضوعات جراحی مغز و اعصاب با بیش از ۳۰ محور مختلف از جمله مباحث مربوط lبه ضربه های مغزی، تومورها و صدمات مغزی و ستون فقرات از جمله موضوعات مورد بحث در این کنگره ۳ روزه است.

وی با بیان اینکه کنگره میان دوره ای جراحان مغز و اعصاب حاوی ۵/۱۲امتیاز با آموزی است تاکید نمود: هدف از برگزاری همایش را ارتقاء دانش گروه پزشکی و پرستاری، و پیراپزشکی مرتبط با سلامت و بیماریهای کودکان است.

در پایان خاطر نشان نمود: این کنگره با حضور متخصصین و جراحان مغزو اعصاب، متخصصین بیهوشی و طب فیزیکی همراه با ارائه شیوه های نوین تشخیص و درمان صدمات مغزی و ستون فقرات برگزار می گردد.

تهمیه ناجی در نشست خبری به داشتن اخلاق مناسب در حرفه پرستاری و اهمیت آن اشاره کرد مسایل اخلاق در حرفه پرستاری ، کودک آزاری، اشتباهات دارویی، روش پژوهش در بالین، بستری شدن کودک در بیمارستان ، بحث تحولات فناوری و داینامیک، تشنج و مراقبت از تغذیه وریدی، مراقبت متین در نوزادان نارس (مراقبت تکاملی انفرادی برای نوزادان) و پانل درد از جمله محورهای همایش پرستاری عنوان کرد و در ادامه به توضیح مراقبت متین در نوزاد نارس پرداخت.

وی مراقبت متین در نوزاد نارس را از مهمترین مباحث عنوان کرد و این مراقبت را مراقبت تکاملی انفرادی برای نوزادان تعریف کرد و اظهار داشت این نوع مراقبت یعنی شرایطی فراهم شود نوزاد نارس در حالیکه در انکوباتور می باشد و درمان می شود بیشتر در آغوش پدر و مادر باشد و در حقیقت تداوم دوره جنینی در درون رحم مادر باشد.

دبیر علمی همایش در ادامه عنوان کرد برگزار شدن سخنرانیها بصورت پانل و شرکت دادن پرستار بالین و پزشک متخصص در پانل را از جمله وجه تمایز همایش امسال نسبت به سالهای قبل عنوان کرد و ادامه داد تغذیه و مورد سوء استفاده جنسی قرار گرفتن کودکان کار را از جمله مسایل مهم دانست که در این همایش به بحث و بررسی پرداخته خواهد شد.

منبع: www.tnews.ir
کانال تلگرام نواندیشان آویژه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *